האם יש קשר בין כנס הצילום השנתי לבין שיווק דיגטלי ברפואה?
אין ממש קשר.
מה שכן ידוע היטב, שתמונות מעבירות מסר ומידע. בהשראת הכנס שהתקיים בחודש נובמבר, אני רוצה לתת לכם מספר טיפים פשוטים שישדרגו את התמונות שאתם מעלים לאתר. תמונות שימשכו את הקהל. תמונות שיחזקו אתכם כמותג.
נתחיל מזה שהיום כל אחד מאתנו הוא צלם פוטנציאלי שמסתובב עם מצלמה איכותית 24/7. למי מאיתנו אין טלפון נייד מתקדם עם מצלמה משובחת שמצליחה להוציא תמונות לא רעות בכלל גם בחדר לא מאוד מואר.
אז מצלמה יש, צלם גם יש ועכשיו נראה איך לשדרג את התמונות.

עדשה נקייה

נקו את העדשה. טיפ מאוד בסיסי. כשחושבים על זה, המכשיר הנייד שלנו נמצא הרבה פעמים בכיס האחורי, זרוק בתיק או מונח על השולחן. לא פעם אנחנו נוגעים עם האצבעות בעדשה. עדשה לא נקיה פוגמת באיכות הצילום. עדשה לא נקייה מפריעה לזום להתמקד והתמונה יכולה לצאת מטושטשת. לכן, תדאגו לכך שהעדשה תהיה נקיה לפני הצילום. רצוי לנקות את העדשה עם מטלית לניקוי משקפיים או עם נייר עדין לניקוי עדשות. פשוט וקל.

תאורה

תאורה טובה מוסיפה לצילום עומק. לצילומי חוץ, השעות הטובות לצילום הן שעה אחרי הזריחה ושעה לפני השקיעה. אור שמש שחודר מהחלון יתן לתמונה עומק, בעוד שאור לבן כמו פלורסנט, גורם לתמונה להראות שטוחה. אם אתם מצלמים בחדר, עדיף לצלם בחדר שיש בו חלון. צלמו בשעות היום ועדיף לאפשר לאור השמש לחדור פנימה. אם אין אפשרות להעזר באור השמש רצוי להשתמש בתאורה צהובה. אם החלטתם להשתמש בתאורה נוספת, הקפידו שהתאורה לא תהיה מאחורי האובייקט אלא לפניו. כשהתאורה מאחורי האטבייקט התמונה נראית שרופה.

תזמון

כמה פעמים קרה לכם שצלמתם עם הטלפון הנייד, שמעתם את צליל הצמצם והתמונה לא יצאה חדה כי הצמצם נסגר דקה מאוחר יותר וכבר הספקתם לזוז?
זה מה שקורה עם הטלפונים הניידים. כדי להימנע מתמונות מטושטשות, לפני שאתם לוחצים, עצרו למספר שניות. התמקדו על אובייקט התמונה, דאגו שהתמונה תהיה מפוקסת, צלמו והמתינו עוד שניה ללא תזוזה כדי לאפשר לצמצם להיסגר.

השימוש בגריד

הגריד, אותם ריבועים שמחלקים את המסך ל 9, מאפשר לצלם בקומפוזיציה נכונה, לפי חוק “שני השלישים”. גם אם אין לכם צורך למקם את האובייקט לפי כלל זה, עדין הגריד עוזר למקם את המסך ולצלם תמונה ישרה ומאוזנת. את הגריד ניתן להוסיף בהגדרות של המצלמה.

השתמשו בכלים נוספים

ישנם כלים נוספים שיכולים לשפר עוד יותר את התמונה. הכלי הראשון הוא משהו שתמיד נמצא אתנו. האוזניות. ברוב הניידים המודרנים ניתן לחבר את האוזניות ולהעזר בכפתורי הווליום למטה או למעלה כדי לצלם, במקום ללחוץ על המסך. האוזניות משמשות מעיין שלט רחוק וכך מונעות תזוזה של הנייד. תוספת זו טובה במיוחד לצילומי וידאו. בנוסף אפשר להשתמש בטריפוד. חצובה קטנה שמותאמת לצילום תמונות בחללים קטנים. בעזרת החצובה ניתן לצלם תמונות וגם סרטוני וידאו.
לרוב המצלמות בטלפונים החכמים יש כפתור השהייה בו ניתן לכוון למספר שניות והמצלמה תפעל מעצמה.

עריכת התמונות

הרבה אנשים אינם יודעים שכדי להפוך תמונה טובה לתמונה מצויינת, כדאי לערוך את התמונה. תהליך שקורה כמובן לאחר שצלמנו.
לפעמים בעזרת מסננים ניתן להפוך את התמונה בעיבוד מהיר ליותר מעניינת.
כדי לערוך את התמונות יש להשתמש בתוכנת עריכה. אחת אפליקציות המומלצות היא Snapseed . תוכנה זו נקנתה על ידי גוגל והיא זמינה לשימוש ללא עלות. בנוסף מידי פעם עולים פיצרים חדשים. השתמשו עם האפליקציה לחתוך את התמונה, לחדד את הצבעים ועוד.
לסיכום, תמונות מוסיפות ערך רב לאתר. צלמו והעלו הרבה תמונות והעיקר שהיו מעניינות ואיכותיות.

תפריט